چگونه از css3استفاده کنم؟

ارتباط

عضو جدید
با سلام من در پروژه ام میخواهم ازcss3استفاده کنم.آیا استفاده از آن شبیه cssمیباشد؟یعنی وقتی کد نویسی را انجام دادم با پسوند cssذخیره میکنم آیا css3هم به این صورت است؟
ممنون میشم راهنماییم کنید

فاطمه طالبی

کاربر بیش فعال
با سلام من در پروژه ام میخواهم ازcss3استفاده کنم.آیا استفاده از آن شبیه cssمیباشد؟یعنی وقتی کد نویسی را انجام دادم با پسوند cssذخیره میکنم آیا css3هم به این صورت است؟
ممنون میشم راهنماییم کنید
سلام . بله استفاده از css3 هم همین طور هستش. css3 در واقع propertyهایی هستن که به css اضافه شدن. مثل border-radius ، box-shadow و... . و استفاده ازشون فرقی نداره .

فقط یه نکته هست که طراحان وب حرفه ای رعایت میکنن، و اون این هست که همه ی مرورگرها css3 رو پشتیبانی نمیکنن. البته بیشتر منظور مرورگرهای قدیمی هست مثل IE . البته برای حل این مشکل میان یه تیکه کد به اون property اضافه میکنن و قابل حله . مثلا این کد رو ببینین: (که از این سایت گرفتم)

HTML:
.round {  /* Safari 3-4, iOS 1-3.2, Android 1.6- */  -webkit-border-radius: 12px;   /* Firefox 1-3.6 */  -moz-border-radius: 12px;     /* Opera 10.5, IE 9, Safari 5, Chrome, Firefox 4, iOS 4, Android 2.1+ */  border-radius: 12px; }

پیشوند -webkit- رو قبل border-radius اضافه کرده، که در مرورگرهای سافری 3-4 و اینایی ک نوشته ، ساپورت بشه.
و پیشوند
-moz- رو هم اضافه کرده، که توی فایرفاکس1-3.6 این کد ساپورت بشه.