چه درسهایی رو حذف و چه درسهایی رو اضافه میکنین؟

dorddaye

عضو جدید
سلام
اگه قرار باشه یه بازنگری در خصوص واحدهای ارائه شده در رشته شما صورت بگیره چه درسهایی رو حذف و چه درسهایی رو اضافه میکنین؟
معمولا یه فارغ التحصیل پس از فراغت از تحصیل و در مواجه با شرایط بازار کاری که در رشته خودش داره متوجه نواقصی در دانش آکادمیک خودش میشه و آرزو میکنه ای کاش در میان مطالب ارائه شده دانشگاهیش راجع به این موضوع خونده بود !
حالا نظر شما چیه ؟

dorddaye

عضو جدید
نظر اول رو خودم میدم
من در مقطع کاردانی به کارشناسی باغبانی که گذروندم درسهایی به ما ارائه میشد که در آینده اصلا به درد ما نمیخورد مثل ریاضی 2 ! همینطور دروس عمومی مثل تاریخ صدر اسلام یا اندیشه 2 که در واقع مرور همون مطالب تکراری 12 سال قبلی دوران تحصیل بوده البته من مخالف آموزش مذهب نیستم ولی این آموزش ها پایه ای هستش و باید از دوران راهنماییو دبیرستان آموزش داده بشه نه در مقطع آکادمیک .
من که رشته باغبانی خوندم چرا نباید یه درس سه واحدی گلخانه پاس کنم یا درس 2 واحدی کارآفرینی و یا درس سه واحدی طرح نویسی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من اگه قرار بود درسهایی رو حذف کنم تمام دروس عمومی رو حذف میکردم و دروس غیر مرتبط رو هم همینطور
نظر شما چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

yakuza

عضو جدید
از رشته ی علوم دامی :
حذف : گیاه شناسی 3 واحد ، عملیات کشاورزی 3 واحد آشنایی با دامپروری و رفتار شناسی در دروس دیگه گنجانده شده
اصلاح درس : اقتصاد کشاورزی 3 واحد ، مدیرت و حسابداری 3 واحد ( این دو یک درسش هم بسه )
اضافه : جیره نویسی بیشتر بشه ، فراوری تولیدات به دو بخش گوشت و شیر تبدیل بشه ،
کلا دروس عمومی غیر از زبان حذف و بجاش عملیات دامپروری گذاشته بشه

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من بعه غیر از اینکه دروس نا مربوط و اضلفی در واحدهای دانشگاهی هست ، دروس اختصاصی هم ناقص تدریس میشه.
مثلا استادهای ما برای دروس گلکاری و سبزی و غیز بخش آفات و بیماریها رو حذف میکردن به این بهانه که ربطی به باغبانی نداره و رشته مجزا گیاه پزشکی هست اما الان ما به تجربه میبینمی که در حیطه عملی شناسایی ناهنجاری ها و بیماری و آفات مهمتر از نحوه کشت هست که ما رو از دانستنش محروم کردن و ما الان خودمون باید تجربی و با مطالعه منابع یاد بگیرم

blue bee

عضو جدید
کاربر ممتاز
از رشته ی علوم دامی :
حذف : گیاه شناسی 3 واحد ، عملیات کشاورزی 3 واحد آشنایی با دامپروری و رفتار شناسی در دروس دیگه گنجانده شده
اصلاح درس : اقتصاد کشاورزی 3 واحد ، مدیرت و حسابداری 3 واحد ( این دو یک درسش هم بسه )
اضافه : جیره نویسی بیشتر بشه ، فراوری تولیدات به دو بخش گوشت و شیر تبدیل بشه ،
کلا دروس عمومی غیر از زبان حذف و بجاش عملیات دامپروری گذاشته بشه

با رفتارشناسی موافق نیستم و فکر کنم حتی لازم باشه که بیشتر بشه،بقیه رو درست گفتی...
واقعا جیره نویسی هم لازمه که بیشتر بشه،
چه خوب میشد طرح آزمایشات هم حذف می شد!!!!!:surprised::surprised::surprised:

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
با رفتارشناسی موافق نیستم و فکر کنم حتی لازم باشه که بیشتر بشه،بقیه رو درست گفتی...
نشد دیگه
هرکی با درسش مشکل اره بگه حذف بشه

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
خوب من بنظرم همه درسا بجز عمومی لازمه اون رشته هست

blue bee

عضو جدید
کاربر ممتاز

عمومی که جای خود، ولی واقعا بعضی درسا برای بعضی رشته ها عجیب به نظر میان، شاید این واحدها حتی به بیست هم برسن... درحالی که میشه این وقت و انرژی رو برای واحدهای تخصصی و با مطالب سنگین اختصاص داد...
نشد دیگه
هرکی با درسش مشکل اره بگه حذف بشه

باشه، ولی مشکل از من نیست از اونه!! شوخی کردم
نه اتفاقا مشکل زیادی هم باهاش ندارم ولی خیلی حجیم تشریف داره...

نارون

عضو جدید
کاربر ممتاز
اول از همه ریاضی را حذف کنند
خدا خیرشون بده
چه درس مضخرفیه
قرار بود این درس از دروس باغبانی دانشگاه شیراز حذف بشه
فقط یکی از اساتید موافقت نکرد

yakuza

عضو جدید

رفتار شناسی را در غالب بقیه دروس تخصصی و پرورشی به ما که دوباره درس دادند

blue bee

عضو جدید
کاربر ممتاز
من قبول ندارم این حرفو. چون خودم یکی دو کتاب رو آزادانه مطالعه کردم و باورش سخت بود که رفتارشناسی هر حیوان چقدر پیچیده تر و گسترده تره از اون چیزی که فکرش رو می کردم بود.
و فکر کن که اگر این رفتارها رو بشناسی و بتونی کنترلش کنی چقدر می تونه به کارت کمک کنه...

20112

عضو جدید
اول از همه ریاضی را حذف کنند
خدا خیرشون بده
چه درس مضخرفیه
قرار بود این درس از دروس باغبانی دانشگاه شیراز حذف بشه
فقط یکی از اساتید موافقت نکرد
من نمی دونم این تاپیک عمومیه یانه ولی نظرمو راجبه حرفه نارون جان میگم آخه دلت میاد ریاضی به این قشنگی تورو خدا حذف بشه کاشکی یه ذره دست من بود تو درسای همه ی تر م ها ریاضی فیزیک شیمی احتمال رو اضافه میکردم من اینا رو از درسای تخصصیم بیشتر دوست دارم

MehrAn.ButterFly

عضو جدید
اول از همه تموم درسای عمومی
بعدش تو رشته اب :
فیزیک 2
امار و احتمالات
شیمی
ولی خدایش بقیش واجبه

Maryam.Silent

عضو جدید
کاربر ممتاز
من قبول ندارم این حرفو. چون خودم یکی دو کتاب رو آزادانه مطالعه کردم و باورش سخت بود که رفتارشناسی هر حیوان چقدر پیچیده تر و گسترده تره از اون چیزی که فکرش رو می کردم بود.
و فکر کن که اگر این رفتارها رو بشناسی و بتونی کنترلش کنی چقدر می تونه به کارت کمک کنه...
خوب طرحم اگه حذف بشه که خیلی ضایس:دی آدم میمونه:redface: اما حذف بشه خوبه

f.mars

عضو جدید
تو درس گیاه پزشکی به نظرم درس های عمومی هیچ کدوم به دردمون نمی خورن .
و تو درس های تخصصی هم درس زراعت به درد نمی خوره. ما که چیزی یاد نگرفتیم

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو درس گیاه پزشکی به نظرم درس های عمومی هیچ کدوم به دردمون نمی خورن .
و تو درس های تخصصی هم درس زراعت به درد نمی خوره. ما که چیزی یاد نگرفتیم

تا وارد فعالیت های عملی نشی هیچ درسی بدرد نمیخوره

20112

عضو جدید

آره ولی درسای عمومی زنگ تفریح بود تو دانشگاه سرکلاساش کلی می خندیدیم چه کارایی که بچه ها نمیکردن البته بجز فارسی که من خیلی دوستش داشتم

بالا