پرسش و پاسخ در مورد نرم افزار های برق

kamasha

عضو جدید
سلام با کسب اجازه از مدیران سایت و پیشکسوتان میخواستم تاپیک جدیدی برای راهنمایی نرم افزار های برق خصوصاً قدرت ایجاد کنم تا دوستانی که مشکلاتی تو کار با نرم افزارا دارن بپرسن و مهندسین عزیز هم پاسخ بدن.
ممنون

kamasha

عضو جدید
سلام به برو بچز برق
کسی هست که در مورد Eplan P8 اطلاعاتی داشته باشه بخصوص در مورد اطلاعات سازندگاه تجهیزات برقی که از کجا میشه تهیش کرد و چطوری بکار برد. مثلا خود نرم افزار کمی از اونو به صورت اشانتیون گذاشته و در اغلب اوقات باید از سیمبولها استفاده کرد که کار اصولی نیست و نمیشه از اونا توی Ecabinet استفاده کرد. ممنون میشم راهنمایی کنید.

hosseinassar

مدیر ارشد
سلام به برو بچز برق
کسی هست که در مورد Eplan P8 اطلاعاتی داشته باشه بخصوص در مورد اطلاعات سازندگاه تجهیزات برقی که از کجا میشه تهیش کرد و چطوری بکار برد. مثلا خود نرم افزار کمی از اونو به صورت اشانتیون گذاشته و در اغلب اوقات باید از سیمبولها استفاده کرد که کار اصولی نیست و نمیشه از اونا توی Ecabinet استفاده کرد. ممنون میشم راهنمایی کنید.

سلام
من با eplan یه کم آشنایی دارم
ولی سوالتون متوجه نشدم

kamasha

عضو جدید
سلام
من با eplan یه کم آشنایی دارم
ولی سوالتون متوجه نشدم
سلام ببینید وقتی میخواهیم دیوایسی رو به مدارمون اضافه کنیم از منو کلید Add device رو میزنیم داخل اون لیستی از تجهیزات برقی که سازنده ها تهیشون کردن قرار داره مثل انواع کنتاکتور کابل تایمرو... و درست مثل نرم افزار Dialux اگه کار کرده باشید تو اون دیتابیسی از انواع چراغ قرار داره اگه اشتباه نکنم به دیتابیس Eplan در اصطلاح data Portal گفته میشه که اینو نمیدونم از کجا بیارمش. خریدنیه یا میشه دانلودش کرد.

• Like
واکنش ها: sh85

hosseinassar

مدیر ارشد
سلام ببینید وقتی میخواهیم دیوایسی رو به مدارمون اضافه کنیم از منو کلید Add device رو میزنیم داخل اون لیستی از تجهیزات برقی که سازنده ها تهیشون کردن قرار داره مثل انواع کنتاکتور کابل تایمرو... و درست مثل نرم افزار Dialux اگه کار کرده باشید تو اون دیتابیسی از انواع چراغ قرار داره اگه اشتباه نکنم به دیتابیس Eplan در اصطلاح data Portal گفته میشه که اینو نمیدونم از کجا بیارمش. خریدنیه یا میشه دانلودش کرد.

سلام
ببخشید اصلا یادم نبود که قراره اینجا جواب بدم
بخاطر امتحانات یه مدتی هست که فقط میام و کار مفیدی انجام نمیدم . شرمنده
توی eplan یه کتابخونه ای وجود داره که قطعات در انجا هستد
منظورتون اینه که :جای این کتابخونه رو نمی دونید؟

kamasha

عضو جدید
سلام
ببخشید اصلا یادم نبود که قراره اینجا جواب بدم
بخاطر امتحانات یه مدتی هست که فقط میام و کار مفیدی انجام نمیدم . شرمنده
توی eplan یه کتابخونه ای وجود داره که قطعات در انجا هستد
منظورتون اینه که :جای این کتابخونه رو نمی دونید؟
سلام
جای کتابخونشو بلدم ولی کتابخونش کامل نیست مثلا کنتاکتوراش در همه رنج وجود نداره یا کابلهاش ناقصه .
یه دیتابیسی هست که مال شرکتای سازنده قطعاته مثل زیمنس مولر یا .. که شامل تمتمی محصولاتشونه به همراه مشخصات برقی ,قیمت ,ابعاد فیزیکی و حتی قیمتشون. این فایلو از کجا میشه تهیه کرد ؟؟؟

mehdi_ahmadii

عضو جدید

سلام دوستان
من شبیه سازی مطلب یک ***** اکتیو قدرت(active power efilter) رو روی یک شبکه 3فاز میخوام اگه
m-file
هم داشته باشه که چه بهتر
لطفا کمکم کرده و به ای میلم بفرستید
mehdi2000ahmadi@yahoo.com

hosseinassar

مدیر ارشد
سلام
جای کتابخونشو بلدم ولی کتابخونش کامل نیست مثلا کنتاکتوراش در همه رنج وجود نداره یا کابلهاش ناقصه .
یه دیتابیسی هست که مال شرکتای سازنده قطعاته مثل زیمنس مولر یا .. که شامل تمتمی محصولاتشونه به همراه مشخصات برقی ,قیمت ,ابعاد فیزیکی و حتی قیمتشون. این فایلو از کجا میشه تهیه کرد ؟؟؟
من تا حالا با قطعه های خارج از خود نرم افزار کار نکرده بودم
شرمنده اطلاعی ندارم

hamchenan montazere javabam vaght nadaram ziad,lotfan komak konin

آموزش برنامه etap در تاپیک زیر هست
لینک

poomsee

عضو جدید
دوستان اینجانب در خصوص نرم افزار های ION Enterprise و MGE Enterprise اطلاعاتی دارم اگر کسی خ.است پیغام خصوصی بده

hamedcoupe

عضو جدید
سلام به دوستان گلم ممنون میشم چند تا نرم افزار عالی برای برق قدرت معرفی کنید که مثل مطلب شبیه سازی داشته باشه .

e-masood

عضو جدید
سلام به همه دوستان عزيز
يه سوال راجع به اتوكد داشتم
من ميخوام نقشه مدارات قدرت و فرمان رو بكشم بطوريكه اندازه هاي نقشه واقعي باشه يعني اندازه هاي نقشه بعد از پرينت هموني باشه كه توي اتوكد تعيين كردم.
خواستم ببينم تنظيماتش به چه صورته؟
پيشاپيش تشكر!