موضوع پروژه کمکم کنید؟؟؟

nafise_3000

عضو جدید
سلام برای پروژه ام استادم بهم گفت که هر موضوعی که خودت میخوای رو انتخاب کن هفته دیگه بیار گفت میتونی تو زمینه رنگرزی- چاپ- تکمیل و....باشی
حالا به نظر شما پروژه ام تو زمینه رنگرزی باشه خوبه حالا رنگرزی چه لیفی!!!کمکم کنید لطفا
یه موضوع ای میخوام که مطلب براش پیدا بشه...........

Carlina

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام برای پروژه ام استادم بهم گفت که هر موضوعی که خودت میخوای رو انتخاب کن هفته دیگه بیار گفت میتونی تو زمینه رنگرزی- چاپ- تکمیل و....باشی
حالا به نظر شما پروژه ام تو زمینه رنگرزی باشه خوبه حالا رنگرزی چه لیفی!!!کمکم کنید لطفا
یه موضوع ای میخوام که مطلب براش پیدا بشه...........
من از ترم قبل دارم موضوع انتخاب میکنم...اما هنوز نتونستم...
به من هم بگید..
یه موضوع خوب با کار آزمایشگاهی کم...

ramin hajeb

متخصص ریسندگی الیاف کوتاه
سلام.من تو دو تا از کارخونه هایی که کار کردم رنگرزی پارچه جین داشت (ایندیگو) و برای من تکنولوژ جالب بود . و تعداد کمی از کارخانجات تو ایران این سیستم رنگرزی پارچه پنبه ایی رو دارن .
تو قسمت تکمیل هم ی پارچه ایی رو اخیراً خیلی از کارخونه ها دنبالشن تا تکمیلش کنن اونم اینه که پارچه از ی سمت آبدوست و از سمت دیگش آبگریز باشه.
موفق باشید

شیدازندی

عضو جدید
سلام من می خواستم بدونم برای رنگرزی پارچه های جین از چه رنگزایی استفاده میکنند؟ و همچنبن در سنگشور کردا اون از چه آنزیمی استفاده میشه در کارخانجات؟
مرسی

hadi.textile64

مدیر تالار مهندسی نساجی
مدیر تالار
سلام من می خواستم بدونم برای رنگرزی پارچه های جین از چه رنگزایی استفاده میکنند؟ و همچنبن در سنگشور کردا اون از چه آنزیمی استفاده میشه در کارخانجات؟
مرسی

سلام
برای رنگرزی جین از رنگزای گوگردی بیشتر برای شید تیره و از راکتیو هم استفاده میشه
قبل از خمی هم استفاده میشد که الان خیلی کمتر شده
برای سنگشور هم از آنزیم سلولاز فکر کنم استفاده می کنن

arefe

عضو جدید
اگه میخواین یه پروژه خیلی خوب داشته باشید روی بی بافت ها کار کنید.در این زمینه هم مطلب خوب پیدا میشه هم یه کار خوب میشه
من نمیدونم ارشد هستید؟اگه به الیاف هم علاقه دارید روی تولید الیاف پلی استر یا اکریلیک کار کنید
البته بیشتر اکریلیک...اگه بتونید موفق بشید عالی میشه