مشاوره در زمینه محاسبه ضرایب هیدرودینامیکی یک هیدروفیل در فلوئنت

Golden Boy

عضو جدید
سلام به همه دوستان
من میخوام یک هیدروفیل رو با یک تحلیل دو فازی در عمق یک متری آب تحلیل و ضرایب لیفت و درگ اون رو بدست بیارم.
من این کارو انجام دادم اما ضریب لیفت مقداری غیر منطقی محاسبه میشه. مثلا در زاویه حمله صفر حدودا ضریب 1.7 میده!!
من چند بار مش رو تغییر دادم و هر کاری که به نظرم میرسه میکنم اما دقیقا همین مقدار بدست میاد.
کسی میتونه کمکم کنه که مشکل از کجاس؟
واقعا ممنون میشم.

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
سلام،
تا جایی که دیدم، قلوئنت دقت خوبی در سرعت‌های صوت و نزدیک به صوت نداره، همچنین، حلال Pressure Based هم نتایج بادقت بالا ارائه نمیده. البته، این تو مسائل هوایی بود که رو چند تا نمونه تست کردیم.

Golden Boy

عضو جدید
سلام،
تا جایی که دیدم، قلوئنت دقت خوبی در سرعت‌های صوت و نزدیک به صوت نداره، همچنین، حلال Pressure Based هم نتایج بادقت بالا ارائه نمیده. البته، این تو مسائل هوایی بود که رو چند تا نمونه تست کردیم.

دوست عزیز بر عکس من چند نمونه پروژه آیرودینامیکی دیدم که دقت بالایی داشت اما این که یه مسئله دوفازی نمیدونم که کجاش مشکل داره. خواهشا یکی کمک کنه.

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
دوست عزیز بر عکس من چند نمونه پروژه آیرودینامیکی دیدم که دقت بالایی داشت اما این که یه مسئله دوفازی نمیدونم که کجاش مشکل داره. خواهشا یکی کمک کنه.

نگفتم دقتش بده، گفتم دقتش نسبت به سرعت متغیره. تو پروژه ای که ما داشتیم، بهترین دقت رو از ماخ 2 به بالا میداد که تقریباً با نمونه واقعیش یکسان بود. به هر حال، سوالتون رو اینجا طرح کنید، خیلی سریعتر به جواب میرسید.

zxo003

طراح هواپیما
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان
من میخوام یک هیدروفیل رو با یک تحلیل دو فازی در عمق یک متری آب تحلیل و ضرایب لیفت و درگ اون رو بدست بیارم.
من این کارو انجام دادم اما ضریب لیفت مقداری غیر منطقی محاسبه میشه. مثلا در زاویه حمله صفر حدودا ضریب 1.7 میده!!
من چند بار مش رو تغییر دادم و هر کاری که به نظرم میرسه میکنم اما دقیقا همین مقدار بدست میاد.
کسی میتونه کمکم کنه که مشکل از کجاس؟
واقعا ممنون میشم.

سلام
خوب شما سطح مرجع ها را جهت بی بعد سازی درست انخاب میکنید ؟؟
از منوی رفرنس انها را باید اصلاح کنید ..

zxo003

طراح هواپیما
کاربر ممتاز
سلام،

سلام کلیت صحبت شما را تایید نمیکنم !!!

عمرم با فلونت میگذرد ....

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
سلام کلیت صحبت شما را تایید نمیکنم !!!

عمرم با فلونت میگذرد ....

نقل قول بود از یکی از دوستانم که مشابه شما زندگیش با فلوئنت میگذره. در یکی دو شبیه‌سازی، اعدادی که برای CD وسیله میداد، غیرقابل قبول بود.

Golden Boy

عضو جدید
نقل قول بود از یکی از دوستانم که مشابه شما زندگیش با فلوئنت میگذره. در یکی دو شبیه‌سازی، اعدادی که برای CD وسیله میداد، غیرقابل قبول بود.
حالا دعوا نکنید دوستان تقریبا هر دو درست میگین بهرحال روش عددی همیشه هم دقیق جواب نمیده این یه چیز ثابت شدس، اما با یه سری تنظیمات میشه به جواب معقولی رسید. این تنظیمات به این بر میگرده که مسله و روش حل رو کاملا بشناسید مخصوصا برای بدست آوردن ضرایب آیرودینامی بچه ها از روش های معمول استفاده میکنن در حالی که بازم با یه سری تنظیماتی میشه به جوابهای دقیق تری رسید.

بالا