لطفا کمک کنید - در رابطه با پوشش قالب یک فرآیند ریخته گری

jirez

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان عزیز .دوستان حاجزانه درخواست کمک دارم.من برای ریخته گری آلومینیوم توی قالب فلزی (فولادی )دچار مشکل شدم.من به یک پوشش مناسب برای داخل قالب نیاز دارم که بتونه حداقل یک روز در تماس با مذاب آلومینیوم بمونه و مشکلی براش پیش نیاد دوستان خواهش میکونم راهنماییم کنید چون پروژم لنگ شده .دوستان اگه شماره تماسی یا شماره شرکتی که بتونه توی این مورد به من کمک کنه رو بزارن واقعا ممنون میشم چون واقعا گیر کردم و نمیتدو نم باید چکار کنم در ضمن من از یک جا پرسیدم گفتن از گرافیت استفاده میکنن به صورت پودری.ولی م به دلایلی نمیتونم از پودر گرافیت استفاده کنم ولی اگه توی یه حلال بشه حلش کرد بعد به دیواره قالب زد فکر کنم بهتر باشه اگه کسی میتونه یه حلال مناسب برای این کار به من معرفی کنه:confused:

متالیک

عضو جدید
کاربر ممتاز
آجر معمولی رو پودر کنید و به عنوان پوشش استفاده کنید

jirez

عضو جدید
آجر معمولی رو پودر کنید و به عنوان پوشش استفاده کنید
دوست عزیز با تشکر از جواب شما .دوست من قلب بنده خیلی نازکه و باید پودر آجری رو که شما میگید رو تو یک حلال حل کنم بعد یه جوری این رو بزنم یا اسپری کنم که تمام داخل قالب رو بپوشونه(بعضی از قسمت های قالب اصلا دست توش نمیره)حالا حلال چی باشه خدا می دونه لطفا من رو زاهنمایی کنید با تشکراز زحمات شما

متالیک

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز با تشکر از جواب شما .دوست من قلب بنده خیلی نازکه و باید پودر آجری رو که شما میگید رو تو یک حلال حل کنم بعد یه جوری این رو بزنم یا اسپری کنم که تمام داخل قالب رو بپوشونه(بعضی از قسمت های قالب اصلا دست توش نمیره)حالا حلال چی باشه خدا می دونه لطفا من رو زاهنمایی کنید با تشکراز زحمات شما

قلب شما نازکه بدید به یه نفر که سنگدله! آجر رو بکوبه کاملا پودرش کنه، بعد با یک کمی بنتونیت و آب مخلوط کنید تا یکنواخت بشه، بریزید داخل اسپری و اسپری کنید، توجه کنید بعد از اسپری حتما باید آب خشک بشه.