**قطع 400 اصله درخت برای ایجاد موزه**

tornado*

عضو جدید
کاربر ممتاز
اول از همه سلام من به این بخش باشگاه مهندسان آشنایی ندارم
از مدیران این بخش معذرت میخوام
اگر مطلب رو اشتباه درج کردم،شرمنده....

قطع 400 اصله درخت براي ايجاد موزه دفاع مقدس چهارصد اصله درخت در پارک تهليجان شهرکرد براي ايجاد موزه دفاع مقدس قطع شد. اين در حالي است كه شهرداري و اداره منابع طبيعي شهركرد مي گوِيند كه اين اقدام بدون كسب مجوز صورت گرفته است.

عكس از هومان خاكپور
به گزارش ميراث خبر و به نقل از سايت سبز پرس منابع محلي خبر مي دهند که چند ماه پيش نيز حدود 500 اصله درخت اين منطقه شبانه و در سکوت ارگان هاي متولي از جمله منابع طبيعي و شهرداري قطع و به محل نامعلومي انتقال داده شده است.
براساس قانون، هرگونه تغيير وضعيت و يا واگذارى اراضى در اين پارک جنگلى تنها با مجوز اداره منابع طبيعى مجاز است و با توجه به اين که مديريت و مسئوليت حفاظت از اين پارک به عهده شهردارى است هر گونه قطع درخت بايد با هماهنگى و کسب مجوز از شهردارى صورت بگيرد.

اما شهردارى و منابع آگاه در اداره کل منابع طبيعى شهرکرد اعلام مى‌کنند که اين اقدام، بدون کسب مجوز‌هاى لازم از ارگان‌هاى متولى صورت گرفته است.​
نوريان شهردار شهرکرد مي‌گويد: تعداد درختاني که در اثر اين اقدام از بين رفته اند زياد نيست؛ ولي اگر واگذاري اين بخش از پارک به سپاه ، تصويب شود تعداد درختاني که بايد از بين بروند زياد خواهدبود.
وي ارائه طرح احداث موزه به کميسيون هاي مربوطه در شهرداري،منابع طبيعي و استانداري و تصويب طرح توسط مراجع ذي صلاح را قبل از هراقدامي ضروري دانست. اين درحالي است كه سپاه هنوز طرحي در اين خصوص به ما ارائه نداده است.

در همين حال رييس بنياد حفظ آثار و نشر ارزشهاي دفاع مقدس کشور در گفتگو با ايرنا احداث موزه باغ و مراکز فرهنگي دفاع مقدس را مطالبه مردم دانست.​
،سردار"مير فيصل باقرزاده" افرود:براي احداث مراکز فرهنگي دفاع مقدس از ايده و نظرات هنرمندان هنرهاي تجسمي، معماران و هنرمندان استفاده مي شود. 14 کميته تخصصي براي احداث مرکز فرهنگي دفاع مقدس پيش بيني شده است و از خيرين و کمک هاي مردمي نيز براي راه اندازي اين باغ موزه ها بهره گيري مي شود.​

اين پارك در دهه 50 توسط اداره كل منابع طبيعي چهارمحال و بختياري احداث شده و در اوايل دهه 80 نگهداري و بهره وري و بهره برداري از آن در قالب ماده 3 قانون حفاظت و بهره برداري از جنگل ها با قرارداد 10 ساله به شهرداري واگذار شده است كه بر اساس اين قرارداد وظيفه نگهداري و صيانت از درختان بر عهده ي مجري(شهرداري) بوده و حق هر گونه انتقال، تبديل و تغيير كاربري نيز از مجري سلب شده بود.​
اين پارك جنگلي بالغ بر 570 هزار متر مربع وسعت داشته و در ضلع شمال غربي شهركرد و در دامنه جنوبي كوه تهليجان واقع شده است.

منبع : خبرگذاری میراث فرهنگی CHN

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون دوست عزیز
:cry:
مگه کسی برای من مهندس کشاورزی تره خورد میکنه
اینقدر این درختای بیچاره رو از بین میبرن خالا به هر دلیلی

یکی نیست بگه دلتون میخاد یکی شما رو بکشه؟:mad:
دلتون میخاد یکی دست و پاتونو قطع کنه:mad:
:cry:
برای منی که با گیاهان همونطور که موجود زنده هستن برخورد میکنم خوندین این مطالب و دیدن این صحنه ها خیلی دردناکه
:w04:

simafrj

عضو جدید
کاربر ممتاز
به خدا تن شهدا تو گور می لرزه
آخه تا چه حد بی مسئولیتی
تا کی صدامون در نیاد
یکی نیست به اینا بگه بدبخت درخت نباشه چطوری می خوای نفس بکشی
ببین مملکت به دست کیا افتاده
خدایا تو شاهد باش

tornado*

عضو جدید
کاربر ممتاز
به خدا تن شهدا تو گور می لرزه
آخه تا چه حد بی مسئولیتی
تا کی صدامون در نیاد
یکی نیست به اینا بگه بدبخت درخت نباشه چطوری می خوای نفس بکشی
ببین مملکت به دست کیا افتاده
خدایا تو شاهد باش
ایییییییییییییییییییییی روزگااااااااااااااااااااار
یه درخته چندینو چند ساله رو میکنن اعتراض کنی خیلی خودتو بکشیو جواب بدن یه نهاله کوچولو به جاش میکارن...
فکره اینو نمیکنن که این نهاله کوچولو دیگه به سنه من که هیچی به سنه نوه هایه منم اونقدر قد نمیکشه که حتی بشه از سایه اش به طوره کامل استفاده کرد.....

simafrj

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایییییییییییییییییییییی روزگااااااااااااااااااااار
یه درخته چندینو چند ساله رو میکنن اعتراض کنی خیلی خودتو بکشیو جواب بدن یه نهاله کوچولو به جاش میکارن...
فکره اینو نمیکنن که این نهاله کوچولو دیگه به سنه من که هیچی به سنه نوه هایه منم اونقدر قد نمیکشه که حتی بشه از سایه اش به طوره کامل استفاده کرد.....
آره فقط افسوسش واسم مونده
من رشته ی محیط زیست خوندم یه بار یه تحقیق داشتم در مورد اثرات آلودگی بر روی گیاهان
وقتی رفتم وزارت جهاد کشاورزی که مطلب بخوام باورتون نمیشه رئیسش چی گفت
با حالت تمسخر بهم گفت مگه آلودگی رو گیاه هم تاثیر داره؟؟؟؟؟
از تعجب شاخ درآوردم
این مسئول مملکت ماست :mad:
هیچوقت یادم نمیره و وقتی بهش فکر میکنم میخوام برم و خفش کنم:mad:

tornado*

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره فقط افسوسش واسم مونده
من رشته ی محیط زیست خوندم یه بار یه تحقیق داشتم در مورد اثرات آلودگی بر روی گیاهان
وقتی رفتم وزارت جهاد کشاورزی که مطلب بخوام باورتون نمیشه رئیسش چی گفت
با حالت تمسخر بهم گفت مگه آلودگی رو گیاه هم تاثیر داره؟؟؟؟؟
از تعجب شاخ درآوردم
این مسئول مملکت ماست :mad:
هیچوقت یادم نمیره و وقتی بهش فکر میکنم میخوام برم و خفش کنم:mad:
کاش خفش کرده بودی...

tornado*

عضو جدید
کاربر ممتاز
اونوقت الان اینجا نبودم
آخه چه جوری دلت میاد:cry:
باید واسش دعا کرد که عقلش سره جاش بیاد...
تلاشو دعا کرد که همه چی خوب بشه ...
تلاشو دعا کرد که همه سره جایگاهی باشن که باید باشن...
نمیدونم................................

آخرین ویرایش:

simafrj

عضو جدید
کاربر ممتاز
باید واسش دعا کرد که عقلش سره جاش بیاد...
تلاشو دعا کرد که همه چی خوب بشه ...
تلاشو دعا کرد که همه سره جایگاهی باشن که باید باشن...
نمیدونم................................
نمیشه:cry:

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها دارید بحث سیاسی میکنید یا برای جامعه گیاهی دل میسوزونید؟
من که دلم هم واسه جامعه انسانی کبابه و هم گیاهی

بالا