شیوه نصب فایل های ویندوز(exe.)بر روی ubuntu!

Maison

عضو جدید
سلام!
برای نصب فایل های ویندوز بر روی اوبونتو یک سری برنامه هایی وجود دارد که تقریبا به همه ی آنها نیاز است!
اول میتونید در ubuntu software Center با search کردن دو واژه ی wine وplayonlinux(بدون فاصله!)که خود wine چند قسمت است را دانلود و نصب کنید یا در ترمینال خود این کد را وارد کنید:
sudo apt-get install playonlinux
sudo apt-get install wine
بعد از نصب برای wine نیازی به دستکاری ندارید!:smile: اما برای playonlinux باید در آن دنبال فایل نصب برنامه مورد نظر خود باشید.و بعد از آن باید محل فایل exe رو بهش بدین و ...دادادادام!

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
سلام!
برای نصب فایل های ویندوز بر روی اوبونتو یک سری برنامه هایی وجود دارد که تقریبا به همه ی آنها نیاز است!
اول میتونید در ubuntu software Center با search کردن دو واژه ی wine وplayonlinux(بدون فاصله!)که خود wine چند قسمت است را دانلود و نصب کنید یا در ترمینال خود این کد را وارد کنید:
sudo apt-get install playonlinux
sudo apt-get install wine
بعد از نصب برای wine نیازی به دستکاری ندارید!:smile: اما برای playonlinux باید در آن دنبال فایل نصب برنامه مورد نظر خود باشید.و بعد از آن باید محل فایل exe رو بهش بدین و ...دادادادام!

برای دوستانی هم که میخوان کار اساسی بکشن از لینوکس، پیشنهاد میکنم به این لینک برن:

http://virtualbox.org

و از اینجا ویرچوال باکس رو بگیرن و حرفه ای کار کنن :)

mohammadbehboudy

عضو جدید
سلام من نرم افزار virtualbox را روی ubuntu نصب کرده ام. اما در صفحه اجرا با پیغام Fatal: could not reed from boot medium! system halted مواجه می شوم. لطفا مرا راهنمایی کنید. از اوبونتوی 64 بیتی با مادربورد ایسوس و پردازنده AMD استفاده می کنم.

Baharan87

عضو جدید
مرسی از راهنماییی هاتون:smile:
ولی من نمیدونم ویرچوال باکس چیه و به چه درد میخوره!! واسه ما مبتدیا که تازه با لینوکس میخایم کاراساسی بکنیم مفید هست یا نه؟