شاهكار مهندسي ايران....

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
ساخت پل کاملا مهندسی در قم!:eek:

اصلا تعجب نكنيد ، تصاویر زير مربوط به ساخت پل عابر پیاده در خیابان توحید قم است.

رعایت نکات مهندسی استاتیک و ایمن از اهم نکات آن می باشد!

برای نمونه: پایه های نصب شده در هوا ـ پایه های بدون فنداسیون ـ لبه های تیز ـ امکان خطر برخورد کودکان با لبه ها ـ رنگ نشدن و خوردگی ـ و... .

يك شاهكار كه فقط از عهده ي ما بر مياد ، ولاغير............:mad:

آخرین ویرایش:

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
واقعا جاي شرمساري براي ما مهندسين داره
هر روز تو اين مملكت يه خبر درباره فرو ريختن يه سازه پخش ميشه ، هنوز دوماه از فروريختن ساختمانهاي گلبهار تو مشهد نگذشته ، هنوز يه ماه نشده كه تو مشهد ، قسمت بار يه كاميون به پل عابر پياده گير كرد و باعث جون چندتا هموطن به خطر بيافته !!
واقعا جاي خيلي تعجب داره !!
يا تو مملكت ما ، اين جور اخبار به گوش مهندسا نميرسه ، يا اونا دسترسي به رسانه و اينترنت ندارن ، يا هم واقعا خودشونو زدن به خواب !!

اصلا به اين توجه نميكنيم كه مردم جونشونو دادن دست ما !! كار ما به همون اندازه كار پزشكا مهم و حساس هست!!!!!!!!

چرا چنين شاهكار هايي تو مملكت ما هست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
:eek:

middbox

کاربر بیش فعال
ساخت پل کاملا مهندسی در قم!:eek:

اصلا تعجب نكنيد ، تصاویر زير مربوط به ساخت پل عابر پیاده در خیابان توحید قم است.

رعایت نکات مهندسی استاتیک و ایمن از اهم نکات آن می باشد!

برای نمونه: پایه های نصب شده در هوا ـ پایه های بدون فنداسیون ـ لبه های تیز ـ امکان خطر برخورد کودکان با لبه ها ـ رنگ نشدن و خوردگی ـ و... .

يك شاهكار كه فقط از عهده ي ما بر مياد ، ولاغير............:mad:

وای خدای من این کجای قمه؟

آبروی هر چی مهندسه بردن ، بخدا من دیگه نمیگم عمران خوندم،

من از همه مردم عذر میخوام ، این کار یه مهندس نیست مطمئن باشید ، همونطور که معلومه یه افغانی اومده اینا رو سر هم کرده...

وای بر ما.................

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
وای خدای من این کجای قمه؟

آبروی هر چی مهندسه بردن ، بخدا من دیگه نمیگم عمران خوندم،

من از همه مردم عذر میخوام ، این کار یه مهندس نیست مطمئن باشید ، همونطور که معلومه یه افغانی اومده اینا رو سر هم کرده...

وای بر ما.................

گاهي وقتا كه ميبينم مردم از كنار پل عابر پياده رد ميشن ولي از اون عبور نميكنن ، تعجب ميكنم ، باخودم ميگم ، چرا فكر ميكنن با عبور از عرض خيابان هيچ اتفاقي نميافته براشون !!

ولي حالا

پي ميبرم چرا همچين كاري ميكنن!! شايد اينطوري سلامتشون تامين شده تر باشه !! تا با عبور از ....

ما خودمونو زديم به خواب!!

كار هيچ افغاني هم نيستت!!چرا اشتباه خودمونو بندازيم گردن كس ديگه اي؟؟؟؟؟

واقعا متاسفم.........

middbox

کاربر بیش فعال
گاهي وقتا كه ميبينم مردم از كنار پل عابر پياده رد ميشن ولي از اون عبور نميكنن ، تعجب ميكنم ، باخودم ميگم ، چرا فكر ميكنن با عبور از عرض خيابان هيچ اتفاقي نميافته براشون !!

ولي حالا

پي ميبرم چرا همچين كاري ميكنن!! شايد اينطوري سلامتشون تامين شده تر باشه !! تا با عبور از ....

ما خودمونو زديم به خواب!!

كار هيچ افغاني هم نيستت!!چرا اشتباه خودمونو بندازيم گردن كس ديگه اي؟؟؟؟؟

واقعا متاسفم.........

آره زیبا جان دقیقا...
وقتی آدم از صحنه ای بدش میاد به طوری که افسوس میخوره و از دیدنش پشیمون میشه دلش نمیخواد باور کنه یکی از همین ماها هستیم که باعث بوجود اومدن همچین صحنه ای شدیم، منم به نوبه خودم متاسفم ، ولی این کسی کههمچین کاری و همچین سازه ایرو درست کرده من به اشتباه به افغانی های عزیز نسبت دادم و همین جا معذرت میخوام قصد توهین نداشتم ،

نمیدونم چی بگم،مقصر ماییم

زيگورات

عضو جدید
[QUOTE=Ziba__Ahmad pour;3939809]<strong>واقعا جاي شرمساري براي ما مهندسين داره
هر روز تو اين مملكت يه خبر درباره فرو ريختن يه سازه پخش ميشه ، هنوز دوماه از فروريختن ساختمانهاي گلبهار تو مشهد نگذشته ، هنوز يه ماه نشده كه تو مشهد ، قسمت بار يه كاميون به پل عابر پياده گير كرد و باعث جون چندتا هموطن به خطر بيافته
يا تو مملكت ما ، اين جور اخبار به گوش مهندسا نميرسه ، يا اونا دسترسي به رسانه و اينترنت ندارن ، يا هم واقعا خودشونو زدن به خواب
اصلا به اين توجه نميكنيم كه مردم جونشونو دادن دست ما !! كار ما به همون اندازه كار پزشكا مهم و حساس هست!!!!!!!!
<br>

دوست عزيز و همكار آينده
با عرض سلام
چند نكته را واجب دانستم به شما يادآوري كنيم.
اولا برخورد قسمت بار يه كاميون به پل عابر پياده هيچ ربطي به بحث مهندسي ندارد.
ثانيا از جمله توهين آميز شما در مورد مهندسين بسيار ناراحت شدم و اگر نميدانيد تو كشور ما، كار را يكي ديگه مكنه فقط فحش و دادگاهش براي مهندسين عمران است . مهندسين عمران بدبخترين قشر جامعه است چون هيچ ارگاني از او حمايت نميكند . نه شهرداري نه نظام مهندسي و نه سازمان مسكن و شهرسازي .
آيا ميدانيد مسئوليت مهندس عمران بسيار بسيار سنگين تر از يك پزشك هست در حاليكه دستمزد آن بسيار كمتر از يك پزشك است؟ چون اگر پزشك اشتباه كند جان يك نفر از بين مي‌رود در حاليكه اگر مهندس عمران اشتباه كند جان چندين نفر در خطر مرگ است؟
دوست عزيز آيا ميدانيد اكثر پروژه هاي اين مملكت از طريق رابطه واگذار ميشود ، باز هم اگر مجري كار كار بلد باشد مهم نيست متأسفانه پيمانكار محترم تا ديروز در بغالي بوده حالا دري به تخته خورده شده است پيمانكار حال اين پيمانكار كه داراي چنين رابطه قوي است آيا ميتوانيد بگوئيد بالاي چشم شما ابرو است.
وقتي كسي نميخواهد در اين مملكت كار درست انجام شود چرا انگشت اتهام را به مهندسين عزيز مي‌زنيد.
از شما و تمامي دانشجويان و مهندسين گرامي در رشته عمران ميخواهم با ديدن يك صحنه‌ها سريع شروع به اتهام زدن به مهندس آن نكنيد . يه مقدار هم به پشت صحنه فكر كنيد البته پس از آغاز كار در يكي از اينگونه شركت ها فساد موجود در كارگاهها را متوجه خواهيد شد آنگاه به ياد اين سخنان من خواهيد افتاد.

آخرین ویرایش:

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
[QUOTE=Ziba__Ahmad pour;3939809]<strong>واقعا جاي شرمساري براي ما مهندسين داره
هر روز تو اين مملكت يه خبر درباره فرو ريختن يه سازه پخش ميشه ، هنوز دوماه از فروريختن ساختمانهاي گلبهار تو مشهد نگذشته ، هنوز يه ماه نشده كه تو مشهد ، قسمت بار يه كاميون به پل عابر پياده گير كرد و باعث جون چندتا هموطن به خطر بيافته
يا تو مملكت ما ، اين جور اخبار به گوش مهندسا نميرسه ، يا اونا دسترسي به رسانه و اينترنت ندارن ، يا هم واقعا خودشونو زدن به خواب
<br>

دوست عزيز و همكار آينده
با عرض سلام
چند نكته را واجب دانستم به شما يادآوري كنيم.
اولا برخورد قسمت بار يه كاميون به پل عابر پياده هيچ ربطي به بحث مهندسي ندارد.
ثانيا از جمله توهين آميز شما در مورد مهندسين بسيار ناراحت شدم و اگر نميدانيد تو كشور ما، كار را يكي ديگه مكنه فقط فحش و دادگاهش براي مهندسين عمران است . مهندسين عمران بدبخترين قشر جامعه است چون هيچ ارگاني از او حمايت نميكند . نه شهرداري نه نظام مهندسي و نه سازمان مسكن و شهرسازي .
آيا ميدانيد مسئوليت مهندس عمران بسيار بسيار سنگين تر از يك پزشك هست در حاليكه دستمزد آن بسيار كمتر از يك پزشك است؟ چون اگر پزشك اشتباه كند جان يك نفر از بين مي‌رود در حاليكه اگر مهندس عمران اشتباه كند جان چندين نفر در خطر مرگ است؟
دوست عزيز آيا ميدانيد اكثر پروژه هاي اين مملكت از طريق رابطه واگذار ميشود ، باز هم اگر مجري كار كار بلد باشد مهم نيست متأسفانه پيمانكار محترم تا ديروز در بغالي بوده حالا دري به تخته خورده شده است پيمانكار حال اين پيمانكار كه داراي چنين رابطه قوي است آيا ميتوانيد بگوئيد بالاي چشم شما ابرو است.
وقتي كسي نميخواهد در اين مملكت كار درست انجام شود چرا انگشت اتهام را به مهندسين عزيز مي‌زنيد.
از شما و تمامي دانشجويان و مهندسين گرامي در رشته عمران ميخواهم با ديدن يك صحنه‌ها سريع شروع به اتهام زدن به مهندس آن نكنيد . يه مقدار هم به پشت صحنه فكر كنيد البته پس از آغاز كار در يكي از اينگونه شركت ها فساد موجود در كارگاهها را متوجه خواهيد شد آنگاه به ياد اين سخنان من خواهيد افتاد.
دوست عزيز
ممنون از تذكر بجا و مفيدتون
ولي قصد من توهين به جامعه مهندسين يا شخص خاصي نبود .فقط ديدن چنين صحنه هايي ادم رو شرمگين ميكنه.
معمولا تو پروژه هاي عمراني ، قبل از اجرا يه تعداد مطالعات قبلي صورت ميگيره، ولي در اين عكس ها ،گويا اين مطالعات انجام نشده!!فقط پل ساخته شده رو اوردن اينجا گذاشتن!! حتي محل اتصال ستونها به پي وجود نداره ،ستونها در هوا!!محكم شده اند!!حتي ستونها به طور صحيح شاغول نشده اند ، دريغ از يك بولت!!
مهندس ناظر اين پل كجا بودن؟؟
پيمانكار مجري طرح هست و اين مهندس عمران و مهندس ناظر پروژه هست كه تعيين ميكنه روند پيشرفت پروژه چطور باشه ،خوب يا بد،دستورات او ، نظارت مداوم و مكرر او تعيين كننده روند پروژه هست!!

اينكه مهندسين عمران ، تحت الحمايه هيچ ارگاني نيست ، به نظر من دليل قانع كننده و قابل قبولي نيست ، وجدان كاري ، مسئوليتي كه در قبال مردم داريم چي ميشه؟؟اگر كسي از ما حمايت نكنه ، ماهم بايد وجدان كاري رو بذاريم كنار؟؟
قبول كنيم كه در بيشتر مواقع خود مهندسين عمران مقصر هستند نه پيمانكار يا ارگان!!وقتي يك مهندس ناظر به خودش زحمت نميده براي گود برداري محلي كه نظارت اونجا بر عهده او هست سركشي كنه و همه چي رو به كارگر ساده محول ميكنه ، وقتي در ازمايشگاه مكانيك خاك ، مهندس مسئول اونجا به خودش زحمت نميده تا از خاك محل نمونه برداري كنه و فقط با تغيير نام مالك و يك پرينت ساده ، كارشو انجام ميده ، وقتي مهندس محاسب ، با وجود اينكه ميدونه سازه جوابگو نيست(براي اجرا در كشور ما)ولي باز حكم تاييد ميزنه،خب انتظار بيشتري هم از اين نميره !! وقتي ما خودمون تمام ارزش و مسئوليت هامونو ناديده ميگريم،ديگه از كسي نبايد انتظار داشته باشيم.
من خودم بارها شاهد همچين صحنه هايي بودم ، همه ي ما ديديم ولي ايا كمي با خودمون روراست بوديم؟؟

آخرین ویرایش:

زيگورات

عضو جدید
دوست عزيز
ولي قصد من توهين به جامعه مهندسين يا شخص خاصي نبود .فقط ديدن چنين صحنه هايي ادم رو شرمگين ميكنه.
معمولا تو پروژه هاي عمراني ، قبل از اجرا يه تعداد مطالعات قبلي صورت ميگيره، ولي در اين عكس ها ،گويا اين مطالعات انجام نشده!!فقط پل ساخته شده رو اوردن اينجا گذاشتن!! حتي محل اتصال ستونها به پي وجود نداره ،ستونها در هوا!!محكم شده اند!!حتي ستونها به طور صحيح شاغول نشده اند ، دريغ از يك بولت!!
پيمانكار مجري طرح هست و اين مهندس عمران و مهندس ناظر پروژه هست كه تعيين ميكنه روند پيشرفت پروژه چطور باشه ،خوب يا بد،دستورات او ، نظارت مداوم و مكرر او تعيين كننده روند پروژه هست!!

اينكه مهندسين عمران ، تحت الحمايه هيچ ارگاني نيست ، به نظر من دليل قانع كننده و قابل قبولي نيست ، وجدان كاري ، مسئوليتي كه در قبال مردم داريم چي ميشه؟؟اگر كسي از ما حمايت نكنه ، ماهم بايد وجدان كاري رو بذاريم كنار؟؟
قبول كنيم كه در بيشتر مواقع خود مهندسين عمران مقصر هستند نه پيمانكار يا ارگان!!وقتي يك مهندس ناظر به خودش زحمت نميده براي گود برداري محلي كه نظارت اونجا بر عهده او هست سركشي كنه و همه چي رو به كارگر ساده محول ميكنه ، وقتي در ازمايشگاه مكانيك خاك ، مهندس مسئول اونجا به خودش زحمت نميده تا از خاك محل نمونه برداري كنه و فقط با تغيير نام مالك و يك پرينت ساده ، كارشو انجام ميده ، وقتي مهندس محاسب ، با وجود اينكه ميدونه سازه جوابگو نيست(براي اجرا در كشور ما)ولي باز حكم تاييد ميزنه،خب انتظار بيشتري هم از اين نميره !! وقتي ما خودمون تمام ارزش و مسئوليت هامونو ناديده ميگريم،ديگه از كسي نبايد انتظار داشته باشيم.
من خودم بارها شاهد همچين صحنه هايي بودم ، همه ي ما ديديم ولي ايا كمي با خودمون روراست بوديم؟؟
با سلام
درخصوص عدم نصب پل ، فكر ميكنم كه با توجه به تصاويري كه شما زحمت كشيده‌ايد عرشه پل به فونداسيون خود نصب شده است ليكن راه پله آن بصورت موقت نصب شده است و در آينده نه چندان دور راه پله نيز تكميل مي‌گردد.فكر ميكنم عكاس اين تصاوير يا مهندس عمران نبوده و يا با غرض اقدام به تهيه عكس نموده است اگر آدرس دقيق پل مذكور را داشته باشيد در خصوص آخرين وضعيت آن اطلاع رساني مي‌كنم .
مشاهده پیوست 63626

azam2007

عضو
شاهکار مهندسی در طراحی دستشویی اوپن در طبقه دوم ساختمان دانشگاه پیام نور در یکی از مراکز استان چهارمحال و بختیاری

reza2011

عضو جدید
به به چه دستشويي دل وازي .. آدم اون تو دلش نميگيره ... خيلي هم خوب هست ... :biggrin:

anish

عضو جدید
اگه برا پیام نور واقعا باشه من شاهد ،میگم ازشون از این کارا بر میاد .استادن استاد:biggrin:

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه شیشه مات نندازن که محشره................:D

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
شاهکار مهندسی در طراحی دستشویی اوپن در طبقه دوم ساختمان دانشگاه پیام نور در یکی از مراکز استان چهارمحال و بختیاری

اقاجان چيكارش دارين !! لابد كسي كه اينجا رو ساخته ، محل اجرا رو با يكي از شهرهاي ساحلي مديترانه اشتباهي گرفته !! البته فكر كنم كاربريشم اشتباه گرفته !! آخه استخر با دستشويي خيلي فرق ميكنه !! و يا اينكه از مشكل دستشويي تنگ و تاريك رنج ميبرده است !!:biggrin::surprised:

--------------------
هرچند واقعا مايه تاسف هست !!

rasool.civil

مدیر بازنشسته

از شاهکار دلباز بودن توالت که بگذریم یه شاهکار دیگه هم تو عکس دیده میشه و اون قلاب کردن داربست به پنجره هست،فکر کنم اون طنابهای آویزون که تو یه تاپیک دیگه هست ازین داربست مطمئن تر باشه :biggrin:

reza2011

عضو جدید

رسول جان شما چه راهي رو براي تامين ايمني اين قالب بند ستون پبشنهاد ميكني . من تصور ميكنم راه اصولي استفاده از داربست هست . يعني داربست بندي در هر 4 ضلع ساختمان براي تامين ايمني حين قالب بندي ستونهاي گوشه و كنار .

توي اين تصوير هم حداقل كار ممكن كه بايد اين شخص انجام ميداد استفاده از كمربند بود . ولي اين آرماتوربندا به شدت با بستن كمربند مشكل دارن . حاضرن از ارتفاع پرت بشن ولي كمربند نبندن .. :D

آخرین ویرایش:

Civil.Hadi

عضو جدید
دوست عزيز

سلام دوست عزیز اصلا جای تعجب نیست وقتی مشاور و نظارت و کارفرما بشینن پای سفره ی پیمانکار و .... اونوقت جای پیمانکار و کارفرما عوض میشه و میشه این فاجعه
من خودم پیمانکارم و به چشم دیدم از این شاهکارا تو ارومیه حالا عکس هاشو آپلود میکنم

بالا