سوالات در رابطه با نظریه زبان ها و ماشین ها

mohsen_blid

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان
من سوالاتی در زمینه نظریه زبان ها و ماشین ها داشتم گفتم اینجا بزارم بچه ها پاسخ بدن
نیاز دارم ضروری 19 امتحان دارم
چهار تا سوال در زمینه لم تزریق دارم
یکیش بر چه مبنایی ما m رو انتخاب می کنیم ؟
دومین سوالم در رابطه با جدا سازی xvyzw هست بر چه مبنایی و طبق چه دستور و قانونی ما این قسمت ها رو مشخص می کنیم ؟
و سوال بعدیم مربوط میشه به i این رو چطوری انتخاب می کنیم برای به توان رساندن u, y
و سوال چهارمم اینه که این uyxvwz بر مبنایی خاصی انتخاب شدن و باید به ترتیب قرار بگیرن یا نه میشه خودمون نشانه های دیگه ای رو انتخاب کنیم

===========================
من در الگوریتم cyk دچا رمشکل هستم
ممنون میشم یکی از دوستان در رابطه با چگونگی اندیس گذاری متغییر ها راهنماییم کنه
تنها نمی دونم که این الگوریتم
i,k,j رو از کجا میاره

=====================
یه سوال در رابطه با زبان های منظم و مستقل از متن دارم
در مورد زبان های منظم باید تنها یک متغییر در سمت راست قانون تولید باشه درسته؟ در این صورت اگر گرامری دارای 2 تا متغییر در سمت راست بود باید بگیم که منظم نیست درسته؟

در رابطه با مستقل از متن می دونیم که هر زبان منظم مستقل از متنه
و اینکه برای تولید یک زبان مستقل ار متن اگر گرامر در سمت راست خود دارای x که از اجتماع پایانه ها با متغییر ها بود می گوییم گرامر مستقل از متن است و زبان مستقل از متن را پیاده سازی می کند مثل یک رشته با معکوسش
حالا سوالم اینه که از کجا متوجه بشم که یک زبان مستقل از متن نیست با ذکر مثال لطفا

arh66

عضو جدید
نظریه

نظریه

با سلام خدمت دوستان
من سوالاتی در زمینه نظریه زبان ها و ماشین ها داشتم گفتم اینجا بزارم بچه ها پاسخ بدن
نیاز دارم ضروری 19 امتحان دارم
چهار تا سوال در زمینه لم تزریق دارم
یکیش بر چه مبنایی ما m رو انتخاب می کنیم ؟
دومین سوالم در رابطه با جدا سازی xvyzw هست بر چه مبنایی و طبق چه دستور و قانونی ما این قسمت ها رو مشخص می کنیم ؟
و سوال بعدیم مربوط میشه به i این رو چطوری انتخاب می کنیم برای به توان رساندن u, y
و سوال چهارمم اینه که این uyxvwz بر مبنایی خاصی انتخاب شدن و باید به ترتیب قرار بگیرن یا نه میشه خودمون نشانه های دیگه ای رو انتخاب کنیم

===========================
من در الگوریتم cyk دچا رمشکل هستم
ممنون میشم یکی از دوستان در رابطه با چگونگی اندیس گذاری متغییر ها راهنماییم کنه
تنها نمی دونم که این الگوریتم
i,k,j رو از کجا میاره

=====================
یه سوال در رابطه با زبان های منظم و مستقل از متن دارم
در مورد زبان های منظم باید تنها یک متغییر در سمت راست قانون تولید باشه درسته؟ در این صورت اگر گرامری دارای 2 تا متغییر در سمت راست بود باید بگیم که منظم نیست درسته؟
<<بله
در رابطه با مستقل از متن می دونیم که هر زبان منظم مستقل از متنه
و اینکه برای تولید یک زبان مستقل ار متن اگر گرامر در سمت راست خود دارای x که از اجتماع پایانه ها با متغییر ها بود می گوییم گرامر مستقل از متن است و زبان مستقل از متن را پیاده سازی می کند مثل یک رشته با معکوسش
حالا سوالم اینه که از کجا متوجه بشم که یک زبان مستقل از متن نیست با ذکر مثال لطفا

می تونی براش یک pda رسم کنی اگه داشت مستقل اگه نداشت مسنقل نیت
من زیاد نمی تونم برات توضیح بدم برو این کتابی که میگم بگیر سرتاسر مثال و توضیح روان و روان داره مطمئنم پشیمان نشی :
نظریه زبان ها و ماشین ها : نویسنده : آرمان مهربخش

بالا