راهنمايي براي شناخت قطعات متشكل يك دستگاه موشن كپچر

alimka

عضو جدید
سلام دوستان من نمي دونم اينو كجا بايد بزنم اما همينجا مطرحش مي كنم ! اگه نياز بود مديران عزيز جابه جا كنند !

من مي خوام يه وسيله اي درست كنم كه بتونم به كامپيوتر وصل كنم و باهاش حركات دستم رو ضبط كنم ! دقيقا شبيه دستگاه هاي موشن كپچر مكانيكي !
اگه در انيميش ها و بازي هاي رايانه اي ديده باشيد حركات كاراكتر ها رو با دستگاهي به نام موشن كپچر ضبط مي كنند و سپس استفاده مي كنند !

حالا من مي خوام بدونم از چه اجزائي مي تونم استفاده كنم ؟ يا بهتر بگم چه اجزائي مي تونه مثلا محور ايكس يا واي رو به سيستم بشناسونه ! برنامه نويسيش مهم نيست انجام ميشه فقط بايد دستگاه رو راه بندازم ! هزينه هم برام مهم نيست ! يك راهنمايي مي خوام بكنم مثل يك ربات كه از توي كامپيوتر كنترل ميشه اما من مي خوام برعكس باشه ! من مي خوام يكسري حركات با دستم انجام بدم بعد اونو تو برنامه ضبطش كنم !

با تشكر فراوان

alimka

عضو جدید
با تشكر از دوستان ! يعني خداييش چي ياد گرفيت شماها ؟؟ هيچ كدومتون بلد نيستين ؟؟

alisaw

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
ما همون اندازه از الکترونیک چیز یاد گرفتیم که شما در دانشگاه برنامه نویسی یاد گرفتید ، اگر شما با تلاش و فعالیت خودتون تونستید دیگر زبانهای برنامه نویسی رو یاد بگیرید ضمن عرض تبریک باید بگم که الکترونیک در ایران مثل برنامه نویسی نیست که با خوندن یک فایل متنی و داشتن یک سیستم خانگی بشه یادش گرفت.
---
بنده اطلاعات خیلی محدودی دارم ولی امیدوارم کمک کنه.میدونی که سنسور های آماده ی موشن توی بازار هستند ولی به سختی سنسوری پیدا میشه که به کار شما بیاد ، بچه های کنترل و رباتیک در این مورد بیشتر میدونند.
دستگاهی که شما لازم دارید در واقع متشکل از چند سنسور حرکت هست. به ساده ترین شکل ممکن اگه بخوام بگم اگه بخوای X Y Z بسازیش و کیفیتش در حدی باشه که باهاش انیمیشن بسازی باید بیخیالش بشی ، چون امکاناتمون اینجا کمه ، من روششو میگم بسته به ابتکار خودت داره. اول از همه خود سنسور موشن ساده ترین حالتش مشکلی نیست ، حالتی که فقط حرکت رو تشخصی بده میشه با دستگاهی مثل این ساخت.
این درواقع یک کلید هست و ساختار ساده ای داره ، یک پالس میفرسته ، میتونی این پالس رو با دارلینکتون تقویت کنی و به مدار کنترلت بفرستی.
و مشکل اصلی اینجا پیش میاد که میخوای ابعاد دیگه رو اضافه کنی ، با همین سیستم فنر و گلوله میشه 2 بعدی هم ساخت ، باید حلقه ی دور گلوله رو 4 تیکه کنی ولی میدونی که محدود میشه و فقط در صورتی که صاف بگیریش اونم با دقت کم و فرستادن پالس میتونه کمک کنه و قدرت تشخیص خیلی کمی داره.
سه بعدیشم دیگه بیخیال :) فکر کنم دیگه باید فنر رو بیخیال شد و از میدان مغناطیسی یا لیکویید برای معلق نگه داشتن گلوله یا... استفاده کرد.
مدار کنترلت با توجه به اینکه در حالت 2 بعدیش 2 حالت مختف داره ، به فرض استفاده از میکرو ، به اضای هر کدوم از این سنسور های خنده دار ساخت خودمون 2 پین از میکرو اشغال میشه ، و با در نظر گرفتن خروجی ای که میخوای به سیستم بدی پورت هات محدود میشن باید ببینی به صرفه هست یا نه. تصور کن مثل سیستم های ناوبری هواپیما یک گلوله داشته باشی که نصف پایینش سنگین تره و توی یک مایع معلق هست و جاذبه کمکت میکنه که باهاش یک سنسور بسازی. فکر میکنم این ایده ی اصلیش هست.
من عاشق ساختن دستگاههای الکترونیکی ام ولی پیشنهاد میکنم سویتشو بخری گرچه خیلی گرونه ، ولی به هر حال کار شما هم انیمیشن هست.
نمیدونم توی ایران گیر بیاد یا نه.
موفق باشی.
-------------------
اینم مشکل شمارو داشته!
http://www.electro-tech-online.com/...deas-reviews/29518-motion-capture-system.html

آخرین ویرایش: