خواهشا کمک کنید ضریب اومگا در ویرایش جدید 2800

بهتاش.

عضو جدید
سلام تو ویرایش جدید 2800 ضریب cd اومگا در قسمت تنظیما ت طراحی سازه های بتنی برای آیین نامه آمر یکا چنین ظریبی مشاهد نشده پس چطوری میشه?

آخرین ویرایش:

عزيز خشمان

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام تو ویرایش جدید 2800 ضریب cd اومگا در قسمت تنظیما ت طراحی سازه های بتنی برای آیین نامه آمر یکا چنین ظریبی مشاهد نشده پس چطوری میشه?

کسی نیست بدونه?

دستتون درد نکنه
خودم از یه سایت دیگه یکم مطالب پیدا کردم

سلام جناب مهندس بهتاش ضريب اومگا در سازه های بتنی برای ACI2005 و ACI2008 دو برابر هست و برای تیرها و ستونها بدون اینکه از کاربر پرسیده بشه اعمال خواهد شد تو سازه های فولادی بستگي به نوع سیستم يا بادبندی یا سیستم دوگانه و يا قاب خمشي این ضریب متفاوت هست

سلام ممنون تو سازهای فولادی چطور?

دوست من به خاطره همين تو نرم افزار در سازه های فولادی از شما مقدار اومگا رو ميخواد.
در ACI2011 مقدار ضریب اومگا برای ستونها برابر 3 و برای تیرها برابر 2 می باشد بعضي موقع هاهم متفاوت هست بخاطره همين در ETABS 2013 آیین نامه طراحی رو ACI2011 انتخاب كنيد مقدار این ضریب هم مثل سازه فولادی خواسته ميشه.

ممنون این ضریب cd برای چی استفاده میشه ببخشید وقتتون رو گرفتم

این ضریب برای تغییرمکان طراحی به تغییر مکان واقعی استفاده ميشه دوست من ما کنترل دریفت رو به صورت دستی انجام میدهیم. و عملا نرم افزار نیازی به این ضریب نداره

اخه تو سازه های فولادی این ضریب رومیپرسه!!

جناب مهندس البته اين رو بگم در سازه های فولادی اگه از بادبند EBF استفاده كنيد نرم افزار برای کنترل بعضي ضوابط در این نوع بادبندها نیاز به این ضریب داره و به خاطره همين در قسمت طراحی آن رو از شما میپرسه ولی در سازه های بتنی نیازی نيست.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

بهتاش.

عضو جدید
سلام جناب مهندس بهتاش ضريب اومگا در سازه های بتنی برای ACI2005 و ACI2008 دو برابر هست و برای تیرها و ستونها بدون اینکه از کاربر پرسیده بشه اعمال خواهد شد تو سازه های فولادی بستگي به نوع سیستم يا بادبندی یا سیستم دوگانه و يا قاب خمشي این ضریب متفاوت هست

سلام ممنون تو سازهای فولادی چطور?

ممنون این ضریب cd برای چی استفاده میشه ببخشید وقتتون رو گرفتم

اخه تو سازه های فولادی این ضریب رومیپرسه!!

آخرین ویرایش توسط مدیر: