حفاظت ازمو:راهکارای سنتی ومدرن و...برای رنگ ونگهداری ازمو

Elmira2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون همه اینا کاملا درسته و جواب خوبی میده اما یه نکته **زدن قهوه به مو موجب سفیدی زودرس مو میشه**

تووقهوه کافئین هس که براموی سرمفیده،کافئین رشدمو روتحریک میکنه وباعث بلندشدن مومیشه،من خودم رفته بودم دکتربراریزش مو وهمچنین سوزش سرم بم شامپوکافئین دادکه هم سوزش پوست سرروازبین میبره وهم ازریزش موجلوگیری میکنه،تازشم خوردن قهوه هم واسه رشدمومفیده
اگه میترسین که موهاتون سفیدشه قهوه نزنین وهمونطوری حناروبدون قهوه استفاده کنین ولی من که گفتم قهوه قاطی کنین بخاطررنگش بودکه کسیکه دوس نداره موهاش رنگ روشن دربیادقهوه هم باموادقاطی کنه
من همی دیشب حنازدم وباقهوه البته همیشگی اینکارونمیکنم دوماه یکبارحنامیزنم و6ماه یاسالی یبارقهوه هم به موادم قاطی میکنم البته بدون قهوه موهم تغییرچندانی نمیکنه که خیلیامیترسن رنگ موهاشون احیانن قرمزشه

Elmira2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
پیشنهادم واسه اونایی که موهاشون خشکه وازژل استفاده میکنن موقه شونه کردن اینه که چه خوب میشدماایرانیاهم ازروغنای گیاهی استفاده میکردیم ولی چون میترسیم که موهامون بوبدن استفاده نمیکنیم ولی قبل شستن روغنوبزنین واقن مفیده
حالابعدشستن وخشک شدن مواونایی که موهاشون بدون نرم کننده شونه نمیشن میتونن ازماسک موفولیکااستفاده کنن این محصولات فولیکاچه شامپوش چه نرم کننده هاش واسه جلوگیری ازریزش موخیلی خوبه خودم 2ساله استفاده میکنم وازش راضی ام.خداروشکر
بعدخشک شدن مو وقبل ازشونه کردن یه مقداری(نه زیاد)ازماسک موفولیکاروبه موهاتون بزنین وآروم وباحوصله موهاتونوشونه کنین
متاسفانه بعضیامیگن موهامون خشکه وبایدتووهمون وضعیت خیس مو،موهامونوشونه کنیم وگرنه وقتی خشک شه مکافاته،من میگم بهتره خشک که شداینکاروانجام بدین
خودم تجربه دارم که میگم ژل وتافت و..موهاروسفیدمیکنه وریزششم زیادمیکنه ،این هزاربارنزنین دیگه عه:D

Elmira2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
همیشه موی بلندموردپسندخیلی ازآدمابوده وهس،موکلایکی ازدوزیبایی که خدابه زن داده(به مرداصن خوشگلی نداده:D)واسه همین موی بلندزیبایی ماخانمارودوچندان میکنه
بنظرم کوتاکردن موبه حدمعقولش خوبه ولی اگه ازحدخودش کوتاترش کنیم اصلن خوشگل نیس بدم میادموهاروتاگوشاشون کوتامیکنن
اگه یبارگول خوردین وموهاتونودادین آرایشگری کسی کوتاکرد(اون آدم نادم گول خورده من نیستماو:whistle:)دیگه برای دفه های بعدکوتانکنین خاهشن جون هرکی دوس دارین حیفه موهاتون بوخدا:D،
ماهی یه باربه اندازه یه بندانگشت کوتاکنین تاموهاتون بلندترشه،میدونین که موهامون زندن نفس میکشن ونیازبه هرس کردن دارن مثه گیاها
شباموهاتونو وازکنین تانفس بکشن،موهای همیشه بسته پژمرده میشه..والاو
اونایی که موخوره داره متاسفانه بایدازاون قسمتی که موخوره شرومیشه موهاشونوکوتاکنن(اوه مای گاد)این چاره ی کاره(غم آخرتون باشه)

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
متاسفانه بعضیامیگن موهامون خشکه وبایدتووهمون وضعیت خیس مو،موهامونوشونه کنیم وگرنه وقتی خشک شه مکافاته،من میگم بهتره خشک که شداینکاروانجام بدین
کاملا تایید میشه .
هیچوقت موهای خیستون رو شونه نکنید . موی خیس انعطاف پذیریش کمتر از موی خشکه و شکننده تر هست . به همین خاطر شونه زدن موی خیس باعث صدمه دیدن مو میشه .
خودم تجربه دارم که میگم ژل وتافت و..موهاروسفیدمیکنه وریزششم زیادمیکنه ،این هزاربارنزنین دیگه عه
دوستان اگه ژل یا تافت و ... استفاده میکنن بعد از اینکه کارشون تموم شد ( عروسی و ... :D ) حتما حتما موهاشون رو بشورن و نذارن توی موهاشون بمونه چون به موها آسیب میرسونه .
ترجیحا سعی کنین واسه حالت دادن به موهاتون از سشوار و اتو استفاده نکنید و اگه هم استفاده میکنین از اسپری هایی که از مو محافظت میکنن قبلش استفاده کنید .

Elmira2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
کاملا تایید میشه .
هیچوقت موهای خیستون رو شونه نکنید . موی خیس انعطاف پذیریش کمتر از موی خشکه و شکننده تر هست . به همین خاطر شونه زدن موی خیس باعث صدمه دیدن مو میشه .

دوستان اگه ژل یا تافت و ... استفاده میکنن بعد از اینکه کارشون تموم شد ( عروسی و ... :D ) حتما حتما موهاشون رو بشورن و نذارن توی موهاشون بمونه چون به موها آسیب میرسونه .
ترجیحا سعی کنین واسه حالت دادن به موهاتون از سشوار و اتو استفاده نکنید و اگه هم استفاده میکنین از اسپری هایی که از مو محافظت میکنن قبلش استفاده کنید .

تشکرام تموم شده واسه همی لفظی تشکرمینمایم.ممنون دوست عزیز

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
نخيرم
اتوموچون درتماس مستقيمه مضراتش بيشتره
خیر دوست گلم اینجوری که میگین نیست . سشوارم چون باد داغ رو مستقیما به ریشه مو میزنه برای مو مضره .
بازم میگم هردو اگه استفاده نادرست ازشون بشه برای مو مضرن ...

Takesh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نخيرم
اتوموچون درتماس مستقيمه مضراتش بيشتره

من دکتر مو نیستم ولی خوو شاید شما باشید !!

چیزی که من میدونم در این حده که چون ساقه مو قسمت یه جورایی بی جان مو هسش بر عکس پیاز مو و.. اتو مو چون به صورت موضعی حرارت میده و به ریشه نمیرسه به مراتب از سشوار با اون باد داغش که کنترلی هم روش نیس ضررش کمتره - البته اتو مو هم بسته به جنس مو داره
من شنیدم بعضی ها موخوره گرفته موهاشون در اثر استفاده ولی خیلی ها نه ! سالهاست بدون مشکل دارن استفاده میکنن- بخصوص برای موهای کوتا خیلی مناسب تر از سشوآره در صورتی که حرارتش رو پوست سر حس نکنه
هرچیزی هم استفاده زیاد از حدش مضره

بالا