بررسی و افزایش مقاومت شیمیایی رزین های اپوکسی (در محیطهای اکسنده)

khalina

عضو جدید
سلام به همه دوستان گرامی،

به دنبال جمع آوری مطالبی در مورد بررسی ساختار رزینهای اپوکسی و تاثیر عاملهای پخت و افزودنیها بر مقاومت شیمیایی رزین هستم.
جاهای مختلفی دیدم که مقاومت شیمیایی رزینهای اپوکسی خوبه! اما همین مقدار خوب را چطور میشه بررسی و اندازه گیری کرد و افزایش داد؟ (به خصوص منظورم مقاومت در محیط های اکسنده است)

هر کس بتونه کتاب، مقاله یا کلید واژه هایی به من معرفی کنه که مطالعه کنم، نتایج را در همین جا برای دیگران هم قرار میدم تا همه با هم بخونیم.

موفق و پیروز باشید

mary90

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان گرامی،

به دنبال جمع آوری مطالبی در مورد بررسی ساختار رزینهای اپوکسی و تاثیر عاملهای پخت و افزودنیها بر مقاومت شیمیایی رزین هستم.
جاهای مختلفی دیدم که مقاومت شیمیایی رزینهای اپوکسی خوبه! اما همین مقدار خوب را چطور میشه بررسی و اندازه گیری کرد و افزایش داد؟ (به خصوص منظورم مقاومت در محیط های اکسنده است)

هر کس بتونه کتاب، مقاله یا کلید واژه هایی به من معرفی کنه که مطالعه کنم، نتایج را در همین جا برای دیگران هم قرار میدم تا همه با هم بخونیم.

موفق و پیروز باشید
سلام
امیدوارم حالتون خوب باشه
من توی این دوتا کتاب دربارش خوندم
کتاب مواد پلاستیکی
و
تکنولوژی جامع لاستیک هافمن
تا جایی که یادمه برای این که بتونیم میزان مقاومت شیمیاییش رو اندازه بگیریم
نمونه رو به صورت دنبل درست می کردیم می ذاشتیم داخل اسید وباز قوی بعد از 72ساعت روش تست های مختلف رو انجام می دادیم تا ببینیم میزان مقاومتش چه قدره
اگه می خواستیم زمان رو کم کنیم داخل اون قرارش می دیم که طبق یه قانونی از اون زمان کم می شد
من تا همین حد یادم میاد
امیدوارم تونسته باشم کمکتون کرده باشم

khalina

عضو جدید
سلام
امیدوارم حالتون خوب باشه
من توی این دوتا کتاب دربارش خوندم
کتاب مواد پلاستیکی
و
تکنولوژی جامع لاستیک هافمن
تا جایی که یادمه برای این که بتونیم میزان مقاومت شیمیاییش رو اندازه بگیریم
نمونه رو به صورت دنبل درست می کردیم می ذاشتیم داخل اسید وباز قوی بعد از 72ساعت روش تست های مختلف رو انجام می دادیم تا ببینیم میزان مقاومتش چه قدره
اگه می خواستیم زمان رو کم کنیم داخل اون قرارش می دیم که طبق یه قانونی از اون زمان کم می شد
من تا همین حد یادم میاد
امیدوارم تونسته باشم کمکتون کرده باشم

بسیار ممنون از پاسخ شما،
نام لاتین و نویسنده کتاب اول را ممکنه بفرمایید (مواد پلاستیکی)

مقاله یا کتابی که به بررسی ساختار شیمیایی عامل پخت، دیلونت و ساختار رزین و تاثیر آن بر مقاومت شیمیایی داشته باشه، ندیدید؟

بالا