ارگونومي

aria/68

عضو جدید
سلام
دوستان عزيز صنايعي من براي پروژه ارگونومي دنبال يه موضوع خوب هستم.
اگر ممكنه به من كمك كنيدوپيشنهاداتتون رو بگيد.
با سپاس فراوان.

V A H ! D

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع ,
کاربر ممتاز
سلام
دوستان عزيز صنايعي من براي پروژه ارگونومي دنبال يه موضوع خوب هستم.
اگر ممكنه به من كمك كنيدوپيشنهاداتتون رو بگيد.
با سپاس فراوان.

سلام!!

اگر امکان داره بگید در چه گرایشی از مهندسی صنایع هستید و خودتون بیشتر کدوم موضوعات ارگونومی رو بیشتر دنبال می کنید ... ؟!

فعلا ... :gol:

آخرین ویرایش:

aria/68

عضو جدید
گرايش من توليدصنعتيه.ومتاسفانه :(تا به حال اصلا درگير موضوعي ازارگونومي نشدم اما تا اين اندازه كه سركلاس متوجه شدم از ارگونومي مربوط به بدن بيشتر خوشم اومده.
سلام!!

اگر امکان داره بگید در چه گرایشی از مهندسی صنیع هستید و خودتون بیشتر کدوم موضوعات ارگونومی رو بیشتر دنبال می کنید ... ؟!

فعلا ... :gol:

sed ali

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
من گرایشم تحلیل سیستم هست !
تو ارزیابی تا حدودی آشنا شدم . مربوط میشه به طراحی کار در یک محیط چه صنعتی و چه خدماتی !
جالبه بدونید برای کار های پشت میز صندلی چرخدار توصیه نمیشود . صندلی که پشتش انعطاف زیادی هم داره خوب نیست .
در هنگام طرح ریزی خط هم باید به نکته توجه کنید که متناسب با فرد باشه !
مثلا با توجه به متوسط قد افراد و بلندی پاها و ارتفاع دست شما شما میز کار برایش طراحی کنی .
در خیلی از جاها علم ارگونومی کاربرد دار. مثل خودرو ! و هرجایی که انسان در آن جا حضور دارد .
می تونید رو بحث طراحی یک قسمت از تولید زوم کنید ! مثلا ماشین تراش .

lootus686

عضو جدید

hamid051

کاربر ممتاز
به نظر من به بحث های بیشتر توجه کن که ارگونومی باعث تغییر آن بحث شده مثلا طراحی وسایل من چند تا عکس میخواستم بذارم ولی به مشکل برخورد کردم
اما میتونم بگم که مثلا طراحی یک وسیله آشپزخانه مثل قوری طراحیش فرق میکنه برای اینکه مصرف کننده از این طراحی جدید لذت ببره و رضایتش بیشتر بشه
خوب بیشتر تغییرات روی کالا ها و حتی ارائه خدمات از این بابت ارگونومی هست پس ما یک ریشه در خلاقیت پیدا میکنیم
امیدوارم که سرنخی پیدا کرده باشی63.jpg

hamid051

کاربر ممتاز
در ضمن به علی جون هم تبریک عرض میکنم من خیلی وقته که نیستم اما علی اقا جای هممونو پر کرده
علی جان دستت درد نکنه خسته نباشی
علی جان دوست داریم
علی جان دوست داریم:gol: