آرمانشهر یک مهندس صنایع

farzaan

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
نقطه سر خط...
اصلا آرمانشهر چیه؟
آرمانشهر یا همون شهر آرمانی اون شهریه که از لحاظ مهندسی صنایع بهترین باشه و بهتر بگم اون شهریه که تمام فاکتورهای موجود در مهندسی صنایع در اون رعایت شده باشه
این رو هم بگم که هر رشته مهندسی واسه خودش یه آرمانشهری داره مثلا مکانیک یا عمران از لحاظ ساختمان و شهرسازی و ... یا برق از لحاظ سیستمهای الکترونیکی و برق کشی و ...
اما آرمانشهر مهندس صنایع با همه اینها تفاوت داره
چون مهندس صنایع باید آرمانشهرهای مکانیک و برق و عمران و. ... رو همه رو یکجا توی شهرش جا بده و همشون رو مدیریت کنه!!!(آِیا این حرف درسته؟؟؟ من میگم درسته شما چی؟؟؟ جواب بدین)
نمیدونم شما بگین آرمانشهر یه مهندس صنایع چجوزیه و اصولا باید چجوری باشه؟؟؟

آخرین ویرایش:

woodywood

عضو جدید
آرمانشهر یا مدینه فاضله بچه های صنایع خیلی سخت تعریف میشه
چون خودتم گفتی که آرمانهای چندتا رشترو باید یه جا جمع کنه
ولی آرمان من اینه که توی کارخونه های آلمان خصوصا nivea باشم
به نظر من آلمان کامل ترین کشور برای صنایع است

آخرین ویرایش توسط مدیر:

farzaan

عضو جدید
کاربر ممتاز
آرمانشهر یا مدینه فاضله بچه های صنایع خیلی سخت تعریف میشه
چون خودتم گفتی که آرمانهای چندتا رشترو باید یه جا جمع کنه
ولی آرمان من اینه که توی کارخونه های آلمان خصوصا nivea باشم
به نظر من آلمان کامل ترین کشور برای صنایع است
عزیزم همیشه سعی کن برای آرمانشهر دنبال وضعیت موجود نباشی بلکه ببین و به خودت بگو من آرمانشهری میسازم که نیوه آ توکفش بمونه
تو باید وطنت رو اینجور بسازی
چرا ما همه نا امیدیم و میگیم وطن ما از همه جای دنیا بدبخت تره و دیگه نمیشه ساختش یا از همه عقب تریم
نه عزیز ما اگه از بقیه جلو نباشیم عقبتر هم نیستیم
ما فکر و فرهنگمون عقبه

salaremelli

عضو جدید
به نظر من آرمانشهر برا یه مهندس صنایع شهری هست که هیچ چیز جای خودش نباشه و هیچ کس تو کار خودش نباشه مثله ایران خودمون. که بشه با 4 سال درس خوندن کلی پول جم کرد.

elman13

عضو جدید
به نظرتون ارمانشهر از کشوری به کشور دیگه تفاوت فاحشی داره یا در مورد مهندسی صنایع اون شهر یه دونس ؟

mjvm

کاربر فعال گروه کیفیت مهندسی صنایع
به نظرتون ارمانشهر از کشوری به کشور دیگه تفاوت فاحشی داره یا در مورد مهندسی صنایع اون شهر یه دونس ؟
قطعا تفاوت داره !
به دلیل اینکه انتظار افرادی که تو ایران زندگی می کنند و افرادی که در کشور های پیشرفته ی دنیا زندگی می کنند تفاوت داره!
به نظرم به تعداد افراد آرمانشهر وجود داره !

white angel

عضو جدید
قطعا تفاوت داره !
به دلیل اینکه انتظار افرادی که تو ایران زندگی می کنند و افرادی که در کشور های پیشرفته ی دنیا زندگی می کنند تفاوت داره!
به نظرم به تعداد افراد آرمانشهر وجود داره !

منم معتقدم که تفاوت داره ولی نه اونقدر زیاد که به تعداد افراد آرمانشهر وجود داشته باشه.
انتظار میره افرادی که تحت شرایط یکسان یا حداقل نزدیک به هم درس خوندن دیدگاه مشترک یا مشابهی در مورد آرمانشهرشون داشته باشن.
مخصوصا مهندسی صنایع که فقط یک عامل توی اون اهمیت نداره...
شهری که بشه توی اون ارتباط سیستماتیک و منطقی همه عوامل و رشته هارو تایید کرد باید خاص باشه....

saber.rad

عضو جدید
عزیزم همیشه سعی کن برای آرمانشهر دنبال وضعیت موجود نباشی بلکه ببین و به خودت بگو من آرمانشهری میسازم که نیوه آ توکفش بمونه
تو باید وطنت رو اینجور بسازی
چرا ما همه نا امیدیم و میگیم وطن ما از همه جای دنیا بدبخت تره و دیگه نمیشه ساختش یا از همه عقب تریم
نه عزیز ما اگه از بقیه جلو نباشیم عقبتر هم نیستیم
ما فکر و فرهنگمون عقبه

به نظر من لازمه پیشرفت یک جامعه
اینه که باز علمی افراد تحصیل کرده ی رشته های پایه قوی باشه
و همچنین این افراد بتونن تولید علم کنن تا بقیه
مثل مهندس های فنی هم از ابزار های تولیدی اون ها استفاده کنن
و در نهایت نقش مهندس صنایع پدیدار می شه برای هماهنگ کردن و.... همه ی عوامل

پس حمایت از افراد متخصص رشته ی پایه باید در الویت کشور باشه که نیست
و متاسفانه هر کی از این رشته خارج میشه فوقش باید بره یا استاد بشه و یا تغییر رشته میده
در حالی که باید طرح های تشویقی برای این افراد بگذارن و از همون تکنیک های صنایع استفاده کنن
تا مطالعات این افراد اثر بخش باشه
اما در کشور ما متاسفانه افرادی دارن مارو مدیریت می کنن که هیچی از این حرفا حالیشون نیست
و منتظر امداد غیب اند